Vo Wurzeralme zaplatia deti do 10 rokov za lyžovačku len 2 eura

Lyžiarsky región Hinterstoder - Wurzeralm v Hornom Rakúsku je zaujímavý najmä dobrou dostupnosťou z juhu Slovenska, rozmanitými zjazdovkami a fantastickou panorámou krajiny. Ale samozrejme aj tým, že je tu vôbec prvá 10-sedačková lanovka v Hornom Rakúsku a deti do 10 rokov môžu lyžovať len za 2,-eura.

Hinterstoder

Leží len 13 kilometrov od diaľnice, 300 kilometrov z Bratislavy a autom sa sem možno dostať za tri hodinky... V tejto oblasti je idylická zimná krajina, nádherná horská scenéria a nezabudnuteľné lyžiarske svahy.
Hinterstoder - Wurzeralm
Lyžiarske stredisko Hinterstoder má k dispozícii 40km zjazdoviek, ktoré môžete využiť aj na lyžovanie, aj na snowboarding. Na tie najvyššie svahy vás vyvezie celkovo 14 vlekov. Toto zimné športové stredisko sa nachádza v  nadmorskej výške od 600 do 2000m.n.m.
Hinterstoder - Wurzeralm
Rozsiahla škála miestnych svahov ponúka nezabudnuteľný zážitok pre skúsených aj menej skúsených lyžiarov. Okrem toho sa tam nachádza aj detský park Sunny Kids, svah na meranie rýchlosti a  taktiež trať pre svetový pohár Hannes-Trinkl. Tento 3,5 kilometra dlhý úsek je však už len pre skúsených lyžiarov, nakoľko sklon je miestami až 60%.
O jeho prípravu sa stará miestny rodák Hannes Trinkl - bývalý Majster sveta v zjazde, bronzový z olympiády v Nagane a víťaz viacerých zjazdov vo Svetovom pohári.
Zo spomínaných 40km zjazdoviek je 12km jednoduchých, 18km stredne náročných a  10km náročných. Sezóna trvá od začiatku decembra do cca polky apríla. Ceny za lyžovanie sú orientačne nasledovné: 42€ za dospelého, 34€ za tínedžera a  23€ za deti.

Wurzeralm

Ďalšie skvelé stredisko nachádzajúce sa neďaleko Hinterstoderu sa nazýva Wurzeralm. Ponúka 22km zjazdoviek, na ktoré vás prepraví celkovo 7 vlekov. 
 
Nadmorská výška tohto strediska sa pohybuje v  rozmedzí od 810 po 1870m.n.m.
Nádherné prostredie tohto lyžiarskeho areálu je prístupné lanovkou, ktorej cesta trvá iba niekoľko minút. Najvyšší bod strediska je Frauenkar. 
Hinterstoder - Wurzeralm
Vynikajúca horská poloha a  moderné zasnežovacie systémy zaručujú absolútnu spoľahlivosť snehu. Sedem vlekov, zjazdovky pre všetky úrovne schopností, štýlové reštaurácie, detský park Sunny Kids a  dve údolia ponúkajú návštevníkom všetko to, po čom túžia.
Hinterstoder - Wurzeralm
Z  22km zjazdoviek je 10km určených pre začiatočníkov, 10km pre pokročilých a  2km pre expertov. Sezóna trvá podobne ako u  predchádzajúceho strediska od začiatku decembra do polovice apríla. Za lístok pre dospelého zaplatíte orientačne 39€, pre tínedžera 32€ a  pre dieťa 21,50€.
No najmladšie deti do 10 rokov /ročník 2006/ si môžu užívať lyžovačku v sprievode jedného rodiča len za 2,-eurá /je potrebný dôkaz o rodinnej príslušnosti!/. Týmto sa stáva toto stredisko zaujímavým tipom hlavne pre rodiny s deťmi.

Čítajte ďalej

Kaňonom sa označujú staršie a vyzretejšie formy dolín so strmými a vertikálnymi stenami, ktorým podobu dáva rieka, vodný sochár. Ten svojím kladivom akoby štiepil vrstvu za vrstvou reliéfu a...
 
Časopis National Geographic ho zaradil medzi 50 najvýznamnejších horolezcov sveta. Slovinec Silvo Karo bude hlavným hosťom festivalu HoryZonty. Už jedenásť rokov sa snažia organizátori festivalu...
 
Keď som po prvý krát zbadal inzerát v rubrike „Hladám parťáka na cestovanie“ na webe Dobrodruh.sk od chalana vystupujúceho pod nickom „Miro“, fantázia mi začala pracovať na plné obrátky. Zháňal...
 
Aj keď nepatríte k divadelným nadšencom a hudobným dielam v podobe opier sa oblúkom vyhýbate, je ťažké nepodľahnúť ohromeniu pri pohľade na tieto architektonické skvosty svetových opier. Týchto 5...
 
Na svete je mnoho miest, ktoré si človek zamiluje od okamihu ako sa v nich ocitne. Uzbecká Buchara je iná. Človek ju povedome miluje už bez toho, aby vedel aké to je prechádzať sa jej uličkami...
 

GPS poloha

Diskusia