Najnovšie články

Kostolíky na opustených miestach majú jedinečnú atmosféru

Pri svojom štúrovaní po Slovensku som zistil aj to, že ma veľmi bavia miesta, kde nie je až tak veľa ľudí a turistov. Vybral som 5 kostolíkov na opustených miestach, pri ktorých som už stihol byť,

Slovenských režisérov horských filmov inšpiruje vlastná krajina

Tohto roku bude na festivale Hory a mesto súťažiť 13 slovenských filmov.

Réunion a Maurícius s Dobrodruhom

Poďte s nami na trekový výlet na ostrov Réunion s čerešničkou na torte v podobe relaxácie na Mauríciu. Turistika po vulkanických horách, návštevy izolovaných dedín, neopakovateľná príroda... To je exotický Réunion, ktorý leží ako malá bodka v Indickom oceáne východne od ostrova Madagaskar. V prípade, že chcete ísť s nami alebo máte otázky, píšte na: reunion@dobrodruh.sk, na facebook alebo príďte osobne do našej klubovne Dobrodruh.sk, kde dáme kávu/pivo a pokecáme face to face. :)

 Reunion Dobrodruh

Hrad Likava, hrad, ktorý svoje brány možno už neotvorí

Mnohé odborné publikácie, články, ale aj turistickí sprievodcovia radi pripomínajú, že hrad Likava bol prvý v Hornom Uhorsku, ktorý mal sklenené okná. Mal.

Ryanair začne lietať z Bratislavy do Turecka!

Slováci budú môcť lietať na dovolenky do Turecka Ryanairom!

Koruna sveta: Najvyššie vrcholy všetkých kontinentov

Horolezci s najvyššími ambíciami majú zväčša podobné sny. Prvovýstup, pozbierať všetky osemtisícovky alebo Korunu sveta - The seven summits. Posledná spomínaná “séria” hôr je istým spôsobom najľahšie dosiahnuteľná. No rozhodne to neznamená, že 7 summits, ako znie svetový názov, zvládne každý skúsenejší horal. 

Patagónia, tip na výlet | Scénická cesta Carretera Austral

Do Patagónie, raja pre dobrodruhov sme sa vybrali lebo radi posúvame naše fyzické výkony na hranice možností a skúšame nepoznané.

Naplánujte si Maroko | Dôležité rady a skúsenosti pred dovolenkou

O severoafrickom Maroku sa hovorí ako o jednej z najbližších exotík, kam sa môže človek vybrať. Na dosah európskemu pobrežiu a pritom tak odlišné ako zvyšok Európy.