Ski amadé

Ski amadé - 18.10.2011

Športový svet Salzburger Sportwelt, Schladming-Dachstein, Gastein, Hochkönig a Großarltal – týchto päť regiónov tvorí lyžiarsky zväz Ski amadé. Patrí tam 25 miest a celkom 270 vlekových a lanovkových zariadení.

A tieto čísla sa dajú ešte zvýšiť: O perfektne upravených 356 zjazdoviek so spolu 860 kilometrami sa stará okrem iného 4.500 zasnežovacích zariadení. Tento súčet vynásobený rakúskou pohostinnosťou a dobrou kuchyňou v chatách a hoteloch robia zo zimnej dovolenky v Ski amadé jedinečný zážitok.

V Ski amadé si každý lyžiar nájde obľúbenú zjazdovku, či už začiatočník alebo pokročilí, senior alebo dieťa. Aj profesionáli tu dostanú čo potrebujú - perfektne upravené zjazdovky všetkých stupňov obtiažnosti. Je pôsobivé, čo všetko Ski amadé ponúka. Najväčšia lyžiarska zábava Rakúska sa rozprestiera na 145 modrých zjazdovkách, klasifikovaných ako "jednoduché“, s celkovou dĺžkou 280 kilometrov. 181 zjazdoviek s viac ako 483 kilometrami je červených, čiže stredne ťažkých a 97 kilometrov meria 30 čiernych, najťažších zjazdoviek. 98 sedačkových, 47 kabínových lanoviek, 69 vlekov a 56 cvičných vlekov môže za hodinu prepraviť 375.000 osôb vo výškach až do 2.700 metrov. O to, že sú zjazdovky vždy perfektne upravené a lanovky fungujú hladko, sa každú zimu stará 1.400 pracovníkov spoločnosti Seilbahngesellschaften.

Najkrajšie čísla sú však spojené s lyžiarskou permanentkou: Za 210 eur môžu dospelí počas sezóny 2011/12 lyžovať šesť dní na všetkých zjazdovkách Ski amadé (mládež za 168 eur, deti za 107 eur). Veľmi dobrý pomer cien a služieb, pretože permanentka do všetkých piatich regiónov stojí rovnako ako iba do jedného regiónu.
Najlepšie na Ski amadé nakoniec nie sú čísla, ale celkový balík: fascinujúce výhľady do zasneženého horského sveta, úprimná pohostinnosť, úžasné slnečné dni a pohodlie, s ktorým sa stretnete všade. Tu sa z lyžiarskej dovolenky stáva zážitok, ktorý si môžete vychutnať plnými dúškami.

Ski amadé 3.0 – WLAN na zjazdovke a aplikácia Ski amadé

ski_amade_2Pre všetkých fanúšikov techniky a lyžiarov nadšených internetom ponúka Ski amadé počnúc sezónou 2011/12 jedinečnú „lahôdku“ Álp: WLAN zdarma na viac ako 250 hotspotov na vrchoch a v údolí. Každé zariadenie s WLAN – či už smartphone, iPad alebo laptop – sa v okruhu 150 metrov v blízkosti hotspotu môže zdarma pripojiť – najrozsiahlejšia a najväčšia ponuka tohto druhu v Alpách. Je to
úplne jednoduché. Stačí sa raz prihlásiť a už môžete využívať všetky praktické aplikácie na zjazdovke.

Dovolenkové zážitky alebo snímky zo zjazdovky tak môžete cez facebook alebo iné sociálne siete posielať rodine a priateľom. Hotspoty sa nachádzajú v údolných a vrcholových staniciach lanoviek a na chatách.
Úplnou novinkou je aj aplikácia „Ski amadé Guide“. Sprievodca pre smartphone je zdarma a k dispozícii tak pre iPhone ako aj pre Android.

Srdce „Ski amadé Guide“ je navigačný systém GPS, ktorý na základe štýlu lyžovania, schopností a aktuálnych poveternostných podmienok zavedie lyžiara na zjazdovky, ktoré mu individuálne ponúknu najväčšiu lyžiarsku zábavu. Počas lyžiarskeho dňa sa teda hosť môže orientovať na individuálnych trasách na zjazdovkách, ktoré sú najlepšie pre jeho osobný štýl lyžovania a kondíciu. Okrem toho môžu užívatelia novej aplikácie získať už doma alebo na mieste detailné informácie o lyžiarskych strediskách, ako napríklad o aktuálnom počasí a snehových podmienkach, dostupnosti ubytovania alebo informácie o jednotlivých regiónoch. Ponuka informácií je doplnená o odporúčania lyžiarskych chát. Vlastnú trasu si môžete uložiť a večer v pokoji ešte raz spätne prejsť lyžiarsky deň.

Novinky a investície

ski_amade_4


Stredisko Ski amadé tento rok investuje približne 80 miliónov eur, aby bolo čo najmodernejšie a mohlo ponúknuť perfektné podmienky. Patria sem projekty, ako 6-sedačková lanovka Bürglalmbahn a údolná stanica v Dienten s lyžiarskym centrom, športový obchod a bistro na vrchu Hochkönig, ako aj 6-sedačková lanovka s oranžovými krytmi a vyhrievanými koženými sedadlami „Alm 6er“ v Hauser Kaibling, rampa pre snowboarderov Superpipe v Kleinarl alebo výstavba novej 10-miestnej kabínkovej lanovky na vrchu Hochbifang v Altenmarkte. Vo veľkom sa investovalo aj do zariadenia Servicedeck v novej cieľovej stanici na Planai v Schladming-Dachstein – ďalšie parkovacie podlažie, zlepšené osvetľovacie zariadenie, tunel pre chodcov v oblasti medzistanice.

ski_amade_3

 

Vhodný balík pre každého

Balík 4=3: Štyri dni lyžovania a štyri noci v hoteli, platíte však iba tri dni – to je koncepcia 4=3. Balík platí vo vybraných podnikoch vo všetkých piatich regiónoch Ski-amadé počas špeciálnych období ponuky 4=3 v sezóne. Napríklad od začiatku sezóny do 24. decembra. Všetky termíny a informácie nájdete na www.skiamade.com/4=3
>>> Príklad ceny: 4 nocľahy v trojhviezdičkovom hoteli s polpenziou a 4-dňová permanentka, za osobu v dvojlôžkovej izbe
od 267 eur.

Sixty Plus: Balík Sixty Plus je platný pre všetkých, ktorí sa narodili pred rokom 1952, čiže všetkých, ktorí dovŕšili 60. rok života. Obsahuje špeciálny 7-dňový program za výhodnú cenu a zúčastnené hotely Vám k nemu darujú 6-dňovú permanentku. Ponuka sa dá rezervovať od 27.11. do 24.12.2011.
>>> Príklad ceny: 7 nocľahov v raňajkovom penzióne so 6-dňovou permanentkou, za osobu v
dvojlôžkovej izbe od 576 eur.

Ladies Week: Od 24.3. do 31.3.2012 si uctíme predovšetkým všetky lyžiarky. Dámy si môžu v tomto období rezervovať sedem nocľahov vo vybraných ubytovacích zariadeniach a dostanú k tomu 6-dňovú permanentku zdarma, plus lyžiarskeho vodcu na jeden deň. Okrem toho môžu jeden deň zdarma testovať lyže. Počas Ladies Week sa konajú špeciálne podujatia ako módne prehliadky, túry s fakľami alebo tradičné večery na chatách.
>>> Príklad ceny: 7 nocľahov v štvorhviezdičkovom hoteli s polpenziou, vrátane 6-dňovej permanentky, za dámu v
dvojlôžkovej izbe od 429 eur.

Veľkonočná rodinná akcia: Od 17.3.2012 príde do Ski amadé veľkonočný zajac. Deti do 15 rokov veku jazdia zdarma, ak si aspoň jeden rodič kúpi 6-dňovú permanentku. Okrem toho bude ku koncu sezóny vo všetkých lokalitách Ski amadé v ponuke množstvo atraktívnych podujatí a ponúk pre rodiny.
>>> Príklad ceny: 7 nocľahov v dovolenkovom byte, vrátane 6-dňovej permanentky
pre 4 osoby (2 dospelí a 2 deti) od 742 eur.

Rodinný bonus: Aj veľké rodiny lyžujú v Ski amadé výhodne. S rodinným bonusom je permanentka pre tretie, štvrté, piate a každé ďalšie dieťa v rodine zdarma.
Junior-Weekend-Discount: V Ski-amadé sa majú deti (ročník 1996-2005) a mládež (ročník 1993-1995) dobre, pretože počas víkendov platia nižšiu cenu až o 35% v porovnaní s bežnou cenou permanentky.
>>> Cena: Denný detský lístok stojí 14 eur a mládežnícky 23,50 eur.

Learn to Ski: Každý sa môže naučiť lyžovať! S týmto pozitívnym myslením si v Ski amadé dokonca trúfame poskytnúť tým, čo začali neskoro a tým, ktorí po dlhej dobe znovu idú lyžovať, záruku vrátených peňazí. Ten, kto po týždennom lyžiarskom kurze ešte nedosiahne žiaden úspech, dostane peniaze za lyžiarsky kurz, vypožičanie lyží, permanentku a polovicu nákladov na ubytovanie späť. Táto záruka vrátených peňazí je teda v podstate sľub úspešného učenia.

B&B+Ski: Je lyžiarska dovolenka nutne vždy drahá? Ski amadé vyvracia tento predsudok a má pre tých, ktorí váhajú nad cenami, k dispozícii ponuku. Všetkých päť regiónov podrobilo súkromné ubytovacie zariadenia prísnym kritériám kvality a certifikovalo ich. Najlepšie z nich boli vybrané do ponuky „B&B+Ski“. Cena za balík obsahuje aj permanentku na celý týždeň zimných športov. Táto ponuka platí pred sezónou, medzi sezónou a po sezóne vo vybraných termínoch.

Príklad ceny: 7 nocľahov s raňajkami v súkromnom ubytovacom zariadení vrátane 6-dňovej permanentky, za osobu v dvojlôžkovej izbe od 356 eur.

 

Komentáre

Ak chcete písať komentáre, prihláste sa alebo sa zaregistrujte.