Neroztrhnuteľné, vodeodolné a ohňovzdorné mapy

Andrea Fusková - 22.8.2014

Talianska spoločnosť Palomar, ktorá sa v posledných rokoch sústredí na výrobu jedinečných a dizajnových produktov vynikajúcich kombináciou štýlovosti s funkčnosťou, vytvorila unikátnu mapu, ktorá ako jediná na svete vyzerá tým lepšie, čím viac je pokrčená.

Originálne dizajnové mapy Crumpled City nadchnú nie len cestovateľov! Ich tajomstvo spočíva v špeciálnom materiáli, vďaka ktorému sú prakticky nezničiteľné.

Nezničitelné mapy

Tieto na pohľad veľmi zaujímavé mapy najväčších a najkrajšiích miest sveta vyzerajú úplne inak ako mapy, na ktoré sme boli zvyknutí. Mesto je v nich vykreslené v jednoduchej farebnej schéme, kde originálne ikonky označujú zaujímavé body a miesta. Mapy sú mäkké a super ľahké a "zbaliť" ich späť do malého vrecúška trvá menej ako 2 sekundy. Vďaka materiálu Tyvek sú mapy neroztrhnuteľné, vodeodolné a ohňovzdorné. Vašej mapy sa teda len tak ľakho nezbavíte.

Tyvek je syntetická látka, ktorá bola vytvorená v polovici 20.stroročia. Využívala sa napríklad na výrobu špeciálnych poštových obálok či bankoviek, ktoré už dnes nie sú v obehu a stali sa zberateľskými predmetmi. V súčasnosti sa z tejto látky šijú ochranné zástery, laboratórne plášte či celé kombinézy s topánkami. V Amerike z nich jeden z módnych reťazcov dokonca šije "šortky". Materiál Tyvek je však využívaný aj v ďalších odvetviach od farmácie až po zábavný priemysel. Hoci Tyvek pripomína papier a je možné naň písať aj tlačiť, je to syntetická látka a nie je možné ho recyklovať spoločne s papierom. Jeho veľkou výhodou však je, že je 100% recyklovateľný.

Mapy si môžete zakúpiť na stránkach www.greenoffice.sk alebo v sieťach kníhkupectiev Martinus a Panta Rhei.

SÚŤAŽ

Odpovedzte na otázku:

Ako sa volá spoločnosť, ktorá vyrába mapy Crumpled City?

Odpovede nám posielajte do 5. septembra na objednavka@dobrodruh.sk

Vylosujeme 3 výhercov, z ktorých každý dostane jednu mapu.

Súťaž ukončená!

Výhercovia: Vojto Hollán, Katka Sčurková, Marián Kopecký

 

Komentáre Disqus