3 rady, ako vybrať batožinu na cesty

PR článok - 22.8.2017

Chystáte sa cestovať a neviete si vybrať tú správnu batožinu? Či už zháňate cestovnú tašku, turistický batoh alebo iný kúsok, skúste sa najprv zamyslieť nad cieľom vašej cesty. Ak sa chcete ľahšie zorientovať vo svete batohov a tašiek, skúste zobrať do úvahy tieto tri veci.

1. Dĺžka cesty

Ak sa chystáte opustiť krajinu na dlhšie časové obdobie, musíte tomu prispôsobiť aj svoju batožinu. Na kratší pobyt vám stačí menšie množstvo vecí a k tomu príslušná cestovná taška. Nepotrebujete predsa, aby zbytočne zaberala priestor.

2. Typ cesty a spôsob dopravy

Ak sa chystáte do hôr, určite oceníte kvalitný turistický batoh. Podľa náročnosti túry si viete vybrať z rôznych kategórii. Výhodou turistických batohov nie je iba ich nepremokavosť vo vlhkom počasí. Sú vybavené špeciálnymi ventilačnými systémami, ako napr. Combat Vent System. Tie zabraňujú poteniu sa na zdĺhavých turistických výstupoch.

armymarket batoh

Turistické batohy bývajú vybavené aj ďalšími zlepšeniami, na ktoré nedáte v horách dopustiť. Častokrát obsahujú špeciálnu priehradku na hydrovak alebo popruhovú nosnú väzbu.

Ak sa chystáte prepravovať väčšinou dopravnými prostriedkami, vhodnou alternatívou bude pre vás cestovná taška. Je ľahká a multifunkčná. Môžete ju jednoducho prenášať pri kombinovaných druhoch prepravy. Šikovne sa zmestí do kufra vášho auta. Jej výhodou je, že ju využijete aj po dovolenke na rôzne športové a voľnočasové aktivity.

3. Cena

Niekedy máte pri cestovaní obmedzený rozpočet a ste nútení siahať po lacnejších alternatívach. Práve vtedy sú rozumným riešením cestovné tašky. Za nízku cenu dostanete tašku, do ktorej zmestíte naozaj veľké množstvo vecí.armymarket taska

Ak máte príležitosť zainvestovať a potrebujete batožinu, na ktorú sa môžete spoľahnúť v akomkoľvek počasí, siahnite po turistickom batohu. Jeho nepremokavosť využijete nie len na horách. Ak ste ochotní priplatiť si za pohodlnosť. Určite je tou správnou voľbou. Hodíte ho jednoducho na chrbát a prejdete celé kilometre.

Žiadny kus batožiny nie je ideálny na všetky cesty. Občas potrebujete kúsok, ktorý bude zvládať extrémne podmienky. Niekedy musíte byť rýchlo mobilný. Inokedy zas musíte mať cestovnú tašku so špecifickými rozmermi. Práve preto je na trhu toľko rôznych druhov batožiny. Na stránke armymarket.sk nájdete rozličné druhy batožiny, ktoré vás nesklamú na žiadnej ceste.

Komentáre Disqus