Nórsko - sprievodca po krajine fjordov, ľadovcov a vodopádov

Nový celofarebný sprievodca pre krajiny fjordov, ľadovcov a vodopádov. Nórsko je už mnoho rokov vyhľadávaným cieľom. Možno nie je práve na prvom mieste pri výbere letných rodinných dovoleniek, uprednostňujúcich slnenie na morskom pobreží, ale je čím ďalej častejšou krajinou, kam smerujú cestovatelia-samotári, fotografi, milovníci prírodných krás, lyžiari a samozrejme rybári.

Nórska príroda je nezameniteľná. Len málo návštevníkov v tejto krajine by si nechal ujsť výlet do veľkolepých západných fjordov alebo drsných, ale krásnych ostrovov Lofoten. Nórske turistické združenie ich plánuje navštíviť tak, aby chodníky prechádzali hlbokými údoliami a majestátnymi horami.

Nezameniteľná príroda

Mnohí turisti tiež idú do svetoznámych národných parkov vedúcich k niektorým z najkrajších turistických trás. Na juhu krajiny je klíma miernejšia a krajina menej drsná. V lete sem prichádzajú milovníci pieskových pláží, potápania a raftingu. A ak vás viac ako prírodné krásy priťahujú historické a kultúrne pamiatky, potom zamierte do niektorého z nórskych miest: Osla, Bergenu alebo Trondheimu, moderných miest, plných architektonických i historických skvostov. A samozrejme, nie je potrebné zdôrazniť, že v zime sa Nórsko stáva ideálnym lyžiarskym strediskom, pretože hory sú tu prakticky vždy zasnežené.

sprievodca norsko

Nórskemu sprievodcovi samozrejme nechýbajú podrobné mapy, farebné fotografie, zoznamy ubytovania, penzióny alebo ponuky cestovnej kancelárie, ktoré sú prispôsobené vašim potrebám. Nájdete tu základné informácie o tejto krajine, stručnú históriu a veľmi užitočný glosár - praktický spoločník pre tých, ktorí cestujú samostatne.

Ukážka: https://issuu.com/nakladatelstvijota/docs/norsko_691ce55243d11a