Iran Marc 2018

Obrázok užívateľa
Anonymný (bez overenia)

Cca 20 dni v Irane... flakacka, prilet do Isfahanu a vidiekom sa tarat tyzden-dva do Shirazu, nieco kuknut a domov... ziadne pamiatky zbytocne- ludia, kultura, situacia, feel, nahodna preprava, atmoska....

Ok len musis ratat s tym, ze zaciatkom marca aj v esfahane je casto sneh ...cely iran je okolo 1300-1500 mnm-myslím mesta plus 21.3. zacina Nowrouz - iranske vianoce-vysoke ceny aj busov aj ubytka...

ANAKOA kedy sa tam teda oplati ist?

Ideal od 30.3-15.5 a potom koniec sept do zac november...da sa aj cez nowrouz to trva 10 dni po 21.3., ale vsetko predrazene, problem booknut hotel. Januar - sneh, Jun - najhorucrjsi mesiac.Ak ti to nevadi horucava/ vysoke ceny okrem jan a feb prakticky cely rok...

travelhacker pisala ze booknut sa neoplati lebo na nete je velmi drahe, hladat a jednat na mieste...

Nechapem, nemate sebauctu ?...alebo mate 14 rokov , ze su pre Vas smerodatne rady
niekoho kto tam bol 5 dní ? Cestovatel nie je ten kto preleti na Filipíny ci Maledivy....staci pozemou cestou prejst zo SR do Indie alebo aspon do Iranu...taka cesta ma svoju hodnotu...Nezmyselne prelety bez ladu a skladu a cesta do Iranu a nevidiet ani Shiraz ani
Yazd = tak to je cestovanie novej DEgeneracie....
Bol som tam 36x ak ma niekto zaujem o info napiste mi na [email protected]

samozrejme zakl.info ako ze platby do /z Iranu kartou neprechadzaju s tym suvisi aj cena bookingu a moznosti
bookinngu hadam ma nastudovane kazdy zaujemca o cestu tam...pod bookingom so nemyslel booking z eu...ale booking na mieste...

Ok, klidek, netreba sa chvastat, nie si o moc múdrejší ako blogerka, buď kľudný. Už ta ďalej nečítam, pa!

vdaka za info...pocasie ma neodradza... ak mi daju viza, idem kocnom februra, navrat par dni pred nawruzom... neskor sa mi, zial, kvoli praci neda uz na taku dlhu dobu... v plane mam prilet do esfahanu a potom uz len juznejsie a nejak okruhom nazad... plan v podstate neurcity, a nejake ubytko sa da booknut aj teraz vopred...

Viza nie su problem ,,on arrival,, no a februar/marec ...vtedy daj urcite ostrov Qeshm...letenku ak by si chcel z/na Qeshm ak mas zaujem ti viem pomoct kupit...da sa ale aj z Bandar Abbas trajektom...

aj tak mi nie je jasne celkom tie viza... nevies ako to funguje? dal som si cez ich ofiko stranku ziadost o evisa, mam v plane let do Isfahanu (tam som aj zaskrtol ze si ich prevezmem...) presli 2 tyzdne a stale nic... aby som sa tam dostal vobec tento rok alebo vobec niekedy este :)

Nie je to problem-viza.Napis mi na [email protected]

Si dobrodruh? Daj to o sebe vedieť!

Podeľ sa s novou témou s Dobrodruhmi