Lanzarote, sopečný ostrov z dronu

Richard Raymann - 23.6.2017

O Lanzarote, sopečnom ostrove, som sa okrem klasického leteckého videa, ktoré robím počas každého cestovania, rozhodol s kamarátmi natáčať krátky nekomerčný dokument o mestách, zaujimavých a netradičných národných parkoch a samozrejme o sopkách. Išli sme v zostave dronista a strihač tohto projektu - Richard Raymann-ja, kameraman a timelapser - Ondrej Volko, fotograf a kameraman - Mojmír Paulička


Niekedy v zime sme sa spolu rozprávali, že by sme chceli odíst do nejakej zaujímavej krajiny, kde sme ešte neboli. Pár dní na to sme našli akciové spiatočne letenky na Kanárske ostrovy - konkrétne na ostrov Lanzarote za 66€ z Katowic, ktoré sme hneď aj kúpili. Leteli sme koncom marca,  kedy to nie je veľmi lákadlom pre turistov a to nám veľmi vyhovovalo. Po prílete do hlavného mesta Arrecife sa teplota držala na prijemnych 20-24°C. Na letisku sme si zapožičali auto za 170€ na 7 dní a následne sme sa presunuli do mesta Caleta De Caballo, kde sme si cez Airbnb prenajali apartmán. Ubytovanie sme si schválne vybrali v strede ostrova, aby nám cestovanie na okolité miesta netrvalo zbytočne dlho. More bolo trošku chladné, takže pláže boli prázdne a turistické destinácie nezaplnené zvedavými návštevníkmi :).

Naše destinácie

Medzi prvými zaujímavými destináciami na ostrove sme navštívili cípik ostrova Mirador Del Rio, kde su krásne skoro 500m vysoké útesy. Táto vysoká časť ostrova je obľúbeným miestom paraglajdistov. Stihli sme sem prísť akurát na západ slnka, nafotiť pár fotiek a otvoriť plechovky s pivom :).

lanzarote

Daľšie dni sme boli naštíviť národny park Timanfaya, ktorý je skoro celý zasypaný lávovými kameňmi a magmou. Na jednu z nich sme sa vyštverali a spravili takéto krásne zábery:

lanzarote

V Timanfayi sme sa dostali aj na jednu zakázanú pláž, ktorá nemá klasický žltý piesok, ale čierny lávový. Bolo tam zakázané kúpať sa, ale samozrejme, že sme si museli trošku omočiť nožky. Následne sme však veľmi rýchlo pochopili silu vĺn Atlantického oceánu.

lanzarote

Popri vyhasnutých sopkách v Národnom parku sme našli netradičné pole, kde si domáci krásne, symetricky a do detailu vytvorili veterné zábrany zo sopečných kameňov, za ktorými vyrastal vinič. Bolo to veľmi fascinujúce, pretože človek by nikdy nepovedal, že z čierneho lávového pola môže vyrásť nejaká úroda. Vinič sa netiahol do výšky, ako to robime u nás, ale ťahal sa práve naopak - po zemi.

lanzarote

Lanzarote je známe aj svojimi krásnymi čistými a nedotknutými plážami. V marci tam neboli skoro žiadni turisti a preto sme išli na juh ostrova - Playa De Papagayo, kde bolo veľmi príjemne trochu si oddýchnuť, potočiť a polietať. Po okúpani v chladnejšom Atlantickom oceáne sme zistili, že voda nie je až taká slaná a nemali sme pocit zalepeného obočia a chlpov, ako keď človek výjde zo Stredozemného mora :-). 

lanzarote

Na Tripadvisore sme našli, že na severe ostrova, pri 500m útesoch Mirador Del Rio, je skoro 3km dlhá piesočnatá pláž, ktorá sa radí medzi top 5 pláží na svete ako raj pre surfistov. Prišli sme do klasickej bielej dedinky s názvom Caleta De Famara, s cestami z piesku, kde bola úplne iná atmosféra ako v ostatných dedinkách. Na okolí boli školy
surfovania a obchody so surfami, ktoré lákali nechať sa unášať na vlnách potenciálnych surfistov. Vlny boli pri silnom vetre pre nich viac ako ideálne! 

Pri cestovaní po ostrove sme narazili na zaujímavé farebné soľné pole. Nachádzalo sa pri mori, kde boli močiare s vodou a jej vyparovaním tam vznikala soľ. Domáci priamo aj tam predávali soľ - kilo iba za 0.50€. Z dronu to vyzeralo naozaj brutálne! 

Počas siedmych dní na Lanzarote sme nestihli obehnúť všetky miesta, ale mali sme dostatok filmového a leteckého materiálu, z ktorého sme zatiaľ vytvorili takéto krátke video :

Okrem tohto leteckého videa a fotografií z dronu a zo zeme, pripravujeme aj krátky teaser na pripravovaný dokument. Užite si zatiaľ video #zdronu :)

Viac fotografií z dronu

Facebook - https://www.facebook.com/zdronu

Instagram - https://www.instagram.com/zdronu/

Web - http://www.zdronu.sk/

Komentáre

Ak chcete písať komentáre, prihláste sa alebo sa zaregistrujte.