Výlety s Dobrodruhom

Poznávacie zájazdy, expedície do Ázie, Afriky a odľahlých končín sveta.

 

 • Chadar trek, trek po zamrznutej rieke Zanskar 

Trek po zamrznutej rieke Zanskar je jedným z najdobrodružnejších trekov v indickom Ladakhu. Navyše, prechod po rieke je pre domácich v zimnom období jediným možným spojením s civilizáciou. Rieka napriek krutým mrazom nikdy nezamŕza úplne. Obrovské ľadopády, štíty zasnežených hôr, stopy snežného leoparda, hučanie vody ale aj ohlušujúci ticho, život v odľahlých dedinách vo vysokých horách... Láka vás to zažiť na vlastnej koži? Vyberte sa s nami na túto úžasnú expedíciu.  So skupinou Dobrodruhov objavte tento krásny kus sveta. 

Termín výletu: január/február 2019
Viac informácii TU: https://www.dobrodruh.sk/azia/chadar-trek-trek-po-zamrznutej-rieke-zanskar-2018

Chadar trek

 

 • Do Mexika s Dobrodruhom - výstup na Pico de Orizaba

Poďte s Dobrodruhom do Mexika. Ale inak ako sa do tejto krajiny bežne chodieva. Máme v pláne vyšliapať na Pico de Orizaba. S výškou 5 636 m je to najvyšší vrch Mexika a zároveň tretí najvyšší vrch Severnej Ameriky.

Okrem toho si chceme pozrieť indiánske pamiatky, podniknúť niekoľko menších výletov do krásnej prírody a spoznať miestne tradície. Nebudeme však bezhlavo cestovať po celom Mexiku s cieľom, za krátky čas vidieť všetko. Radšej si užijeme menej, no poriadne. V štýle Dobrodruh a s partiou pohodových ľudí :)

 • 1. Termín: apríl 2019 ( presný termín upresníme po dohode účastníkov )
 • 2. Termín: jeseň 2019

Viac informácii: https://www.dobrodruh.sk/clanok/do-mexika-s-dobrodruhom-vystup-na-pico-de-orizaba

Vystup na pico de orizaba dobrodruh

 

 • Srí Lanka 2019: Tuk tukom krížom krážom po ostrove

Navštíviť Srí Lanku je momentálne v kurze, no prebrázdiť ju krížom krážom na Tuk tukoch v spoločnosti ďalších dobrodruhov je už chuťovka :) Vydajte sa s nami na Srí Lanku, objavte kultúrne pamiatky, čajové plantáže, kde sa zastavil čas, alebo pobrežie lemované plážami. Zažijeme však aj rafting, kaňoning, skúsime surfing a samozrejme, kto chce aj jazdu na slonovi...

Termín:apríl 2019 ( termín upresníme po vzájomnej dohode účastníkov )
Viac informácii TU: https://www.dobrodruh.sk/cestopis/sri-lanka-2016-tuk-tukom-krizom-krazom-po-ostrove

sri lanka s dobrodruhom

 

 • Poďte s nami do Jordánska navštíviť Petru, na púštne Wadi Rum či turistiku kaňonom

Poďte si s nami užiť Jordánsko - exotiku Orientu, púštne Wadi Rum, turistiku kaňonom , more, čarokrásné mozaiky a samozrejme aj legendárnu Petru. To  všetko neformálne, podľa možností s čo najviac dobrodružstvom a v spoločnosti ľudí rovnakej krvnej skupiny v štýle Dobrodruh.sk :)

Termín: 4. - 11. máj
Viac informácii: https://www.dobrodruh.sk/amman/podte-s-nami-do-jordanska-predlzte-si-leto

jordansko s dobrodruhom

 

 • Do Turkménska s Dobrodruhom za prírodnou krásou

O Turkménsku našinec toho veľa nevie. Veľa Slovákov tu nebolo. Vďaka miestnej byrokracii sa tam veľmi ťažko dostať a hlavne cestovať po krajine. A ak aj, nanajvýš tranzitne, načo sú vyhradené tri dni. Toto všetko je svojim spôsobom dobre. Pre nás, čo máme radi dobrodružstvo, tradície a krajinu nepoznačenú západnou globalizáciou. Pripravili sme pre vás autentický, autorský výlet, ktorý by mal spĺňať ozajstné predstavy o turkménskom dobrodružstve a sprostredkovať vám reálny pohľad na krajinu a jej prírodné a historické krásy. 

Termín výletu: máj 2019 (termín upresníme po dohode, v prípade záujmu píšte na info@dobrodruh.sk)
Viac informácii TU: https://www.dobrodruh.sk/clanok/do-turkmenska-s-dobrodruhom-za-prirodnou-krasou-tradiciami

Turkmensko s Dobrodruhom

 

 • Poďte s nami do Maroka na Jebel Toubkal, do Marakéša a skúsiť sandboarding 

Chcete zažiť atmosféru a chuť orientálneho Maroka v spoločnosti ďalších nadšencov cestovania? Poďte s partiou dobrodruhov na poznávací zájazd do Maroka! Nájdete si tak parťákov aj na ďalšie cesty do sveta:) Užijeme si atmosféru orientálneho a farebného Marakéšu, spoločne vyšliapeme na Jebel Toubkal - najvyššiu horu severnej Afriky a strávime tri dni na ťavách v Sahare, pričom si vyskúšame sandboarding na piesočných dunách...

Termín: máj 2019 (upresníme po dohovore)
Viac informácii: https://www.dobrodruh.sk/cestopis/podte-s-nami-do-maroka-na-jebel-toubkal-saharu-do-marakesa

Maroko cestovanie

 

 • Road Trip USA & Kanada 2019 s Dobrodruhom

Dobrodruhovia, je tu jedinečná príležitosť zažiť spoločný road trip, aký tu ešte nebol. Toto je Tvoj trip roku 2019! To si dovolím tvrdiť, pretože mnohí ponúkajú suchú, cibuľami obloženú nádielku toho istého. Pozrite sa na spoločný program, ktorým strávime 15 dní spoločne po cestách a necestách na starom severoamerickom kontinente. Dotkneme sa oceánu, oblohy, pravej divočiny a možno aj snehu, či ľadovca. Nebudeš si fotiť všetko iba z mikrobusu, ale naopak, pekne si zoberieš batoh, spacák a karimatku (kamarátku), odšlapeš si to do divočiny. A aj späť. Nebudeš sa nudiť cestou naprieč USA zo západného pobrežia do vnútrozemia. Budeš si dávať pozor na medvede, pumy, losy, škorpióny.

Termín výletu: Niekedy medzi májom a júnom podľa ceny letenky. Termín si upresníme.
Viac informácii TU: https://www.dobrodruh.sk/clanok/road-trip-usa-kanada-2019-s-dobrodruhom

roadtrip kanada a usa

 

 • Kirgizsko pre Dobrodruhov

Kirgizsko je veľkým lákadlom pre milovníkov hôr. My sme pre vás pripravili výnimočný trekový výlet do kirgizských kopcov plných tradícii a nádhernej prírody. Tento výlet bude protipólom všetkých ostatných komerčných a poznávacích zájazdov do Kirgizska. Bude jedinečný a výnimočný, nakoľko ho pripravujeme v spolupráci s rodákmi z Kirgizska a s podporou kirgizsko-slovenskej asociácie. Máme pre vás pripravený ten správny pomer dobrodružstva a tradícií s jedinečným prírodným prostredím chránených oblastí. Posúďte sami! 

Termín: leto 2019 /upresníme, v prípade záujmu píšte na info@dobrodruh.sk/
Viac informácii: https://www.dobrodruh.sk/clanok/kirgizsko-pre-dobrodruhov

kirgizsko dobrodruh

 

 • Indické Himaláje krížom krážom na motorkách Royal Enfield - NOVÁ TRASA

Zažite jazdu na najvyššie položených cestách a horských priesmykoch sveta, užite si krásne výhľady, obdivujte studené piesočné púšte, himalájske končiare večne pokryté snehom alebo rozľahlé a priezračné jazera. To všetko zo sedla motorky s bezpečnostným sprievodom, ktorý Vám zabezpečí servis. Cestovanie sú predovšetkým zážitky a zaručujeme, že na tento len tak nezabudnete.

Termín: leto 2019 /upresníme, v prípade záujmu píšte na výlety@dobrodruh.sk/
Viac informácii: https://www.dobrodruh.sk/azia/indicke-himalaje-krizom-krazom-na-motorkach-royal-enfield

India motorky

 

 • Do Mongolska za kmeňom Cátanov, pastierov sobov 

Mongolsko, exotická krajina nomádov v Centrálnej Ázii. My sme pre vás pripravili expedíciu, ktorá je protipólom bežných komerčných zájazdov do tejto krajiny. Na koňoch vyrazíme za kmeňom Cátanov, pastierov sobov, žijúcich v neprístupných horách, v tajge severného Mongolska. Ruské vojenské UAZíky nás počas cesty prevezú cez krásne údolia a v druhej polovici expedície uzrieme aj krištáľovo čisté jazero Chovsgol, mladšieho brata Bajkalu. Zažijeme tiež dobrodružnú vysokohorskú turistiku v jeho okolí.

Termín výletu: koniec augusta/september 2019 (termín ešte upresníme po vzájomnej dohode)
Viac informácii TU: https://www.dobrodruh.sk/clanok/do-mongolska-za-kmenom-catanov-pastierov-sobov

mongolsko

 

 • Do Japonska na pankáča s Dobrodruhom

Poďme spoločne za zážitkami na cestovateľskú jeseň do krajiny vychádzajúceho slnka. Prejdeme sa národnými parkmi, pozrieme si úchvatné chrámy aj kláštory. Ochutnáme japonskú kuchyňu a vyskúšame tradičné japonské kúpele. Cestovať budeme v menšej skupinke, rýchlovlakmi a autobusmi po boku Japoncov, prespávať budeme v hosteloch, spoznáme krajinu cez jej obyvateľov a tradície. A to všetko pohodičkovým tempom v spoločnosti parťákov rovnakej krvnej skupiny. Tento výlet bude na pankáča. To znamená, že program budeme možno na mieste prispôsobovať podľa toho, čo nám osud postaví do cesty a čo sa nám bude chcieť :D Výlet Dobrodruh style :)

Termín: jeseň 2019 ( presný termín upresníme po dohode účastníkov )
Viac informácii: https://www.dobrodruh.sk/clanok/do-japonska-na-pankaca-s-dobrodruhom

japonsko

 

 • Réunion a Maurícius s Dobrodruhom

Poďte s nami na trekový výlet na ostrov Réunion s čerešničkou na torte v podobe relaxácie na Mauríciu. Turistika po vulkanických horách, návštevy izolovaných dedín, neopakovateľná príroda... To je exotický Réunion, ktorý leží ako malá bodka v Indickom oceáne východne od ostrova Madagaskar.

Termín: 18. 11. – 3. 12. 2019
Viac informácii: https://www.dobrodruh.sk/horolezectvo/podte-s-nami-trekovat-na-reunion-2014

reunion s Dobrodruhom


Ďalšie aktuálne výlety s Dobrodruhom budú pridané behom krátkej doby. Sledujte nás.